Język angielski

Język angielski, czyli w dzisiejszych czasach absolutne minimum dla młodego człowieka. Oczywiście w "Cedusiu" nauka tego międzynarodowego języka prowadzona jest przez zabawę. Na zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy i bawimy się w najlepsze. Dodatkowo dzieci uczą się w naszym przedszkolu również języka niemieckiego. Nauka tego języka sprawia im dużo radości.

Zajęcia teatralne i plastyczno-techniczne

Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Kontakt ze sztuką zachęca do własnej twórczości. Małe dziecko śpiewa, tańczy,gra, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. Zabawa w role służy zaspakajaniu wewnętrznej potrzeby przyjmowania przez dziecko roli dorosłego. Podczas tych zajęć dzieci rozbudzają wyobraźnię, niejednokrotnie tworzą potrzebne stroje.

Rytmika i taniec

Podczas tych zajęć dzieci mają możliwość poznania podstawowych kroków tanecznych. Dzieci są współtwórcami układów tanecznych, które powstają przy wielkim zaangażowaniu i radości małych twórców. Na rytmice dzieci uczą się nauki gry na flecie i dzwonkach.

"Gotuj z Cedusiem"

Zajęcia kulinarne podczas, których pokazujemy, że dzieci nie tylko potrafią, ale i uwielbiają gotować. Najlepszą reklamą jest nasze konto na you tube "Przedszkole Ceduś" zapraszamy do oglądania.